Карантин кезінде не істеуге болады?

7 сәуірден бастап азық-түлік дүкендерінен (жұмыс уақыты 10: 00-ден 20: 00-ге дейін), дәріханалар, өнеркәсіптік кәсіпорындар мен қалалық өмірді қамтамасыз ету қызметтерінен, медициналық-профилактикалық ұйымдардан басқа, халыққа қызмет көрсету нысандары тоқтатылды. , жанармай құю станциялары мен автомобильдерге қызмет көрсету станциялары. Ақтөбе қаласының тұрғындарына жұмысқа баруды қоспағанда, жақын дүкенге, дәріхана мен қоқыс шығаратын жерлерге пәтерлерден (үйлерден) шығуға тыйым салынады. Мектептер, университеттер мен колледждер қашықтықтан оқыту жүйесіне көшуде.
Біз өздігінен оқшаулануға көмектесетін өздігінен білім алуды таңдадық. Көптеген қызметтер карантинге тегін қол жетімділікті ашты. Ақтөбеліктер үйде шексіз отырудан саналарын жоғалтпау үшін не істей алады?
Тегін онлайн курстар
Ең жақсы инвестициялар өзіңізге және сіздің дағдыларыңызда. Ерте ме, кеш пе, карантин аяқталып, жаңа білім, дағдылар мен қабілеттер сізде қалады. Көптеген білім беру ресурстары олардың курстарына ақысыз кіруге мүмкіндік берді:
1. Арзамас – бұл гуманитарлық ғылымдарға арналған ақысыз білім беру жобасы. Мұнда сіз онлайн-курстарды видео лекциялар, анықтамалық жазбалар мен мақалалар, фото галереялар мен жаңалықтар фрагменттері, ұмытылған кітаптардан алынған үзінділер және сарапшылармен сұхбаттар түрінде таба аласыз.
2. Степик – отандық өндірушіден ерекше сапалы және пайдалы курстар.
Интернет-курстар, дәрістер мен өзін-өзі тәрбиелеу және дамыту туралы мақалалары бар 4brain-тегін орыс веб-сайты.

2. Саяхат, иә, дәл …
Жоқ, ешкім карантинді алып, бұзуды ұсынбайды. Біз сізге әр түрлі елдерге сапарлары бар TOP YOU TUBE арналарын ұсынамыз.
Бүркіттер мен құйрықтар
«Дхарма Трамптары»
Максим заселиан
Руслан Усачев: «Ұшатын кез келді»
Антон Птушкин
3. Виртуалды мұражайларға барыңыз
Бақытымызға орай, Интернет дәуірінде сіз карантинге байланысты өз үйіңізден шықпай және олардың жабылуына назар аудармай, әлемдегі ең үлкен мұражайларға бара аласыз. Мұнда бірнеше нұсқа берілген:
Лувр мұражайы – ең үлкен музейлердің бірі – мұражайдың 360 градустық панорамасын көруді және тіпті айналадағы сирек кездесетін артефактілерді мұқият тексеруді ұсынады. Егер сіз экспонаттарды бассаңыз, олардың тарихы туралы қосымша ақпарат ала аласыз.
Америка Құрама Штаттарындағы Ұлттық өнер галереясында 1200-ге жуық сурет бар, бұл әлемдегі итальяндық қайта өрлеу дәуірі суреттерінің, голландиялық және испандық барокко туындыларының ең жақсы топтамаларының бірі.
Google арт-жобасы әлемнің 60-тан астам мұражайлары мен галереяларымен ынтымақтасады. Google Street View технологиясын қолдана отырып, келуші АҚШ-тағы Ақ үй, Катардағы Ислам өнері мұражайы және Бразилияның Сан-Паулудағы көше өнері мұражайының коллекцияларымен таныса алады.

Шет тілдерін үйренуді бастаңыз
Тіл үйренудің өзін-өзі оқшаулауы кедергі емес. Тегін Duolingo-ға тіркелу, Youtube-да ана тіліне жазылу және субтитрлермен түпнұсқаны көру жеткілікті.
Тегін ENVid веб-сайты сізге ана тілінде сөйлеуге мүмкіндік береді. Ағылшын тілін үйренудің кез-келген кезеңінде сіз өзіңіз үшін бір нәрсе таба аласыз.