5 минут ішінде тыңдаушыларға онлайн тест қалай жасауға болады

5 минут ішінде қалай тыңдаушыларға арналған онлайн-тест құруға болады, Студенттер үшін онлайн тест немесе сауалнаманы тез және тегін жасау керек пе? Бұл тапсырманы орындау үшін қарапайым және тиімді құрал бар — Google формалары.
Google форманың артықшылықтары:
1. Оқушылар сілтемені басу арқылы онлайн режимінде тестілеуден өте алады.
2. Жасалған сынақтарды блогқа немесе сайтқа енгізуге, электрондық пошта арқылы жіберуге болады.
3. Тестті безендіруге арналған тақырыптар жиынтығы бар.
4. Сіз тыңдаушылардың жауаптары туралы белгілі бір статистиканы жинай аласыз.
5. Тестті өңдеу үшін ортақ қол жеткізуге мүмкіндік беріңіз.
6. Жауаптарды автоматты түрде бағалау, ұпай жинау, жауапқа түсініктеме беру, нәтижелерді кейінге қалдыру мүмкіндігі бар.
7. Жеке баптау қолжетімді-пайдаланушылардың жауаптарына негізделген сұрақтарды көрсету.
8. Интуитивті интерфейс, мәтіндік редактордан сұрақтарды көшіру мүмкіндігі.

Google түрінде тест жасау жөніндегі нұсқаулық
Google есептік жазбаңызға өтіңіз. Егер сізде жоқ болса — поштаны тіркеңіз (gmail.com). Google қызметтерінен-Google Drive таңдаңыз
Беттің жоғарғы сол жақ бұрышындағы “Жасау”батырмасын тауып, таңдаңыз. Содан кейін “тағы” және “Google формалары”. Жаңа пішін автоматты түрде ашылады.
Тест параметрлері
Тест тақырыбын таңдаңыз. Бұл жай түс немесе тақырыптық сурет болуы мүмкін. Сондай-ақ, сіз өз нұсқасыңызды жүктей аласыз.
“Параметрлер”бөліміне өтіңіз. Тестті тапсырмаларыңызға сәйкес реттеңіз.
Мысалы: Сіз тест параметрлерін таңдай аласыз: бір рет немесе шектеусіз рет.
Жаңа нысанда толтырамыз: атауы және қысқаша сипаттамасы.
Сұрақтардың бірнеше түрі бар-қарапайым мәтін өрістерінен күрделі шкалалар мен торларға дейін. Ашылмалы мәзірден мүмкін түрлерін көруге болады.
Алынған тесттің HTML кодын көшіре аласыз. Сондай-ақ, осы батырманың көмегімен сіз тест сілтемесін бөлісе аласыз немесе электрондық поштаға шақыру жібере аласыз.
Тестілеу платформасы әр түрлі тест түрлерін құруға, оларды пайдаланушыларға тағайындауға және әр студент үшін немесе тексерілетін топ аясында егжей-тегжейлі статистиканы алуға көмектеседі. Қызмет бұлтта жұмыс істейді, сондықтан тестілеу үшін компьютерлік сыныптар қажет емес – әр респондент жеке смартфоннан немесе планшеттен тест тапсыра алады.